استقلال يا پرسپوليس؛ مساله اين است

 

استقلال يا پرسپوليس؛ مساله اين است

نويسنده: پوريا سوري

 روزنامه شرق > شماره 1344 24/6/90 > صفحه 12 (صفحه آخر) > متن

شايد اگر بنا بود از روي رتبه تيم ها در جدول ليگ برتر اهميت شهرآورد فردا را بسنجيم، نيازي به اين همه جاروجنجال و صفحه سياه كردن نبود.استقلال تهران قهرمان چندباره ايران و آسيا، 13 امتياز دارد و در رده دوم ليگ جاخوش كرده و پرسپوليس كه چندين قهرماني ايران را در ويترين افتخاراتش دارد، تا پيش از بازي هاي امروز با كسب شش امتياز رده سيزدهم جدول را اختيار كرده است. اختلاف يازده پله اي تيم ها در جدول روي كاغذ بازي فردا را بي اهميت تر از پيكار دو رقيب بر سر بالانشيني نشان مي دهد اما اين همه ماجرا نيست، زيرا تمامي شهرآوردها جدا از جايگاه سرخ و آبي ها در جدول، هميشه جنجالي و جذاب بوده و در مواردي هم تيمي برنده شده كه اغلب كارشناسان پيش بيني باخت آن را مي كردند. شهرآورد تيم هاي پايتخت سابقه اي بيش از 40سال دارد و برگزاري بيش از 70 بازي كه در آن سهم استقلال 22 برد و سهم پرسپوليس 17 پيروزي است، موجب شده طرفداران اين دو تيم طي دهه هاي يادشده، امروزه هم موسپيدان دلنشين قديمي باشند و هم نوجوانان پرشور امروزي! و كركري و لغزخواني در آستانه هر شهرآورد پير و جوان نمي شناسد و سنتي شده است همه ساله! شما طرفدار كدام تيم هستيد؟ نتيجه شهرآورد فردا را به نفع استقلال پيش بيني مي كنيد يا پرسپوليس؟ و كدام دليل موجب طرفداري تان از تيم استقلال يا پرسپوليس شده است؟

    مرتضي احمدي طرفدار پرسپوليس
    حقيقت اين است كه بازي را پيش بيني نمي شود، كرد. استقلال بازي قبل را از دست داده و در بازي جمعه يا روحيه خرابي خواهد داشت يا مي آيد كه جبران كند تا از صدر جدول عقب نماند. پرسپوليس هم كه تا حالاخوب بازي نكرده و نتيجه نگرفته احتمالابراي اعاده حيثيت مي آيد، البته اميدوارم كه دو تيم رو به بازي احتياط آميز نياورند. درخصوص دلايل طرفداري ام از پرسپوليس هم بايد بگويم هركسي بالاخره طرفدار يك تيمي مي شود و ما هم كه بچه پايين شهر بوديم طرفدار پرسپوليس شديم، چون آن زمان تاج تيمي بود كه ارتشبد خسرواني مدير آن بود و به قولي حكومتي بود. يك بار در كوچه با او دعوايم شد و دوچرخه اش را توي سرش كوباندم كه بعدها خود او به عبده اين مساله را گفته بود، البته بعد از انقلاب فاصله ها برداشته شد اما من همچنان طرفدار سخت پرسپوليس هستم. 

    لاله اسكندري طرفدار استقلال
    در سال هاي اخير بيشتر طوري برنامه ريزي شده كه بازي ها مساوي بشود و يك حسي به من مي گويد اين بازي هم يك – يك يا صفر- صفر خواهد شد. هر چند اميدوارم استقلال يك بر صفر برنده شود. من در ايام نوجواني بسيار دو آتشه بودم، آن زمان جواد زرينچه و نامجومطلق و قلعه نويي در استقلال بازي مي كردند، در خانواده ما ستاره و برادرم پرسپوليسي بودند و من استقلالي و مدام با هم كل كل داشتيم. 

    سعيد راد طرفدار پرسپوليس
    من پرسپوليسي هستم و به دليل شور و شعفي كه از اين بازي انتظار دارم. علاقه مندم 6 بر صفر برنده شويم. البته شايد خيلي ها بگويند شدني نيست اما بايد بپذيرند كه اين شعف يك هوادار است. من كارت شماره سه عضويت در باشگاه پرسپوليس را دارم؛ يعني زماني كه باشگاه پرسپوليس تيم فوتبال نداشت. اين مساله به سال 1348 بازمي گردد. در آن زمان من قهرمان بولينگ باشگاه بودم و بعدها كه باشگاه تيم فوتبال را از پيكان خريد، از آنجا كه خانواده من طرفدار شاهين بودند و پرسپوليس به نوعي ادامه شاهين بود ، من هم طرفدار اين تيم شدم. 

    همايون ارشادي طرفدار استقلال
    هرطور كه حساب كنيد روي كاغذ و درون زمين استقلال برنده شهرآورد است و حتما بازي را مي برد هر چند كه شهرآورد هست و هزار اما و اگر! من نتيجه را 2 بر يك به نفع آبي هاي تهران پيش بيني مي كنم. سابقه طرفداري من از آبي ها به قبل از انقلاب باز مي گردد، من خوزستاني هستم و از آن زمان طرفدار تيم تاج بودم و حالاهم كه استقلال نام دارد، طرفدار اين تيم هستم. 

    پژمان بازغي طرفدار پرسپوليس
    مسلما شهرآورد را پرسپوليس مي برد، نتيجه اي كه من پيش بيني مي كنم 2 بر يك به نفع پرسپوليس است. من به دليل مردمي بودن اين تيم طرفدار آن شدم (شرق: يعني از كودكي به مردمي بودن حساس بوديد؟) البته در ابتدا به دليل رنگ قرمز بود و بعد به دليل اسطوره هاي اين تيم؛ علي آقا پروين، همايون بهزادي و… 

    عليرضا خمسه طرفدار استقلال
    در اين روزها كه آسمان تيره وتار و آلوده است، آسمان فوتبال هم دست كمي از آسمان شهر ندارد، من به عنوان يك آسماني قديمي يقين دارم كه استقلال خواهد برد؛ آن هم با نتيجه شش بر صفر. 
    داستان دل سپردن من به آبي آسمان حكايت طولاني دارد و شايد روزي سميناري تشكيل دادم و در آن دلايل رواني طرفدار آبي يا قرمز شدن را بررسي كرديم. 

 

2 پاسخ به “استقلال يا پرسپوليس؛ مساله اين است

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: