مردها چه زنی را همسر ایده‌آل می دانند؟

براي تازه عروس‌ها اين‌كه همسرشان روز به روز عاشق‌تر شود، موضوع بي‌اهميتي نيست. آن‌ها دوست دارند با تك‌تك حرف‌ها و رفتارهاي‌شان يك قدم به همسرشان نزديك‌تر شوند اما هميشه ماجرا اين‌طور پيش نمي‌رود. گاهي هر قدم رو به جلوي زن، مرد را ده‌ها قدم به عقب مي‌راند. براي زني كه فكر مي‌كند، حساب همه چيز را كرده و تمام تلاشش را به خرج داده  كنار‌ آمدن با اين موضوع، آسان نيست. اگر شما چنين احساساتي را تجربه كرده‌ايد، بايد بار ديگر گذشته‌تان را مرور كنيد تا بدانيد چرا در چشم همسرتان يك زن ايده‌آل جلوه نكرده‌ايد. 

 بازنشر اختصاصی از مجله ی :

 

 

 

بايد خاص باشيد

يك مرد به‌دنبال زني خاص مي‌گردد كه تا پايان عمر كنارش بماند و با او پير شود. زني كه اهل شكايت نيست يا با نق‌نق‌كردن روزش را خراب نمي‌كند. مردها يك زن منطقي و با حساب و كتاب مي‌خواهند كه آن‌ها را در سراسر زندگي‌شان حمايت ‌كند و در موقعيت‌هاي حساس هميشه بتوانند روي كمكش حساب كنند. از طرف ديگر زن ايده‌آل آن‌ها شباهت زيادي با همان كليشه همسر در خانواده و اجتماع دارد. آن‌ها اغلب زني را ستايش مي‌كنند كه مورد ستايش خانواده و اطرافيان‌شان قرار مي‌گيرد و حتي اگر خودشان هم اين واقعيت را ندانند در ناخودآگاه‌شان آن را پرورش داده و به تصميم‌گيري‌هاي‌شان راه مي‌دهند.

بايد قانع باشيد

مردها دوست دارند، بعد از ازدواج همان‌طوري كه پيش از اين بوده‌اند بمانند. آن‌ها همسري مي‌خواهند كه با وجود معايب يا خلق و خوي خاص‌شان آن‌ها را بپذيرد و عاشق‌شان بماند. اين ويژگي يكي از مهم‌ترين چيزهايي است كه در ذهن مردها مي‌گذرد. آن‌ها از سركوفت خوردن بيزارند و دوست دارند همسرشان با همين اخلاقي كه دارند و همين وضع زندگي‌اي كه دارند بسازد و مدام براي تغيير كردن، آن‌ها را تحت فشار نگذارد. برخلاف اغلب زن‌ها كه سعي مي‌كنند، از مرد معمولي مقابل‌شان همسر ايده‌آل و رويايي بسازند، مردها دوست دارند با زني زندگي كنند كه به همين وضع موجود قانع باشد.

بايد سعي كنيد زيبا باشيد

درست است كه زيبايي و وضعيت ظاهري نخستين موضوعي نيست كه اغلب مردها به آن توجه مي‌كنند اما اين موضوع در انتخاب همسر آينده آن‌ها بي‌تاثير هم نيست. انگار مردها دوست دارند از اين طريق انتخاب‌شان را به رخ ديگران بكشند و يك افتخار كسب كنند. ظرافت و زيبايي در رفتار هم مي‌تواند تاثير مثبتي روي انتخاب آن‌ها بگذارد. گرچه معيارهاي زيبايي از فردي به فرد ديگر متفاوت است اما هميشه با نگه داشتن حد وسط مي‌توان از اين‌كه يكي از كانديداهاي ازدواج مردان اطراف‌تان هستيد يا خير مطمئن شويد.

بايد جاه‌طلب باشيد
نمي‌توان در اين مورد يك قانون بي‌چون و چرا صادر كرد اما اغلب مردهاي امروز، به‌دنبال همسري مي‌گردند كه چيزي بيشتر از زنان ديگر دارد. يك مهارت خاص، دانش بالا يا شغلي كه به آن افتخار كنند. مردهاي امروزي زناني را دوست دارند كه در كنار تعهدات خانوادگي، امور روزمره كار و فعاليت‌هاي اجتماعي‌اش را هم جدي بگيرد. اين موضوع به آن‌ها ثابت مي‌كند آن زن قادر است زندگي خود را پيش ببرد و بيش از زنان اطرافش توانمند است. جاه‌طلبي هم براي مردان دليل دوست داشتن يك زن است؛ زني كه براي رسيدن به اهدافش تلاش مي‌كند و به سادگي عقب‌نشيني نمي‌كند.

بايد نيمي از مشكلات مال شما باشد
سال‌ها از روزگاري كه مردها بار خانه را يك‌تنه به دوش مي‌كشيده‌اند گذشته است. مردهاي امروزي دوست دارند زن‌شان دوشادوش‌ آن‌ها حركت كند، بحران‌هاي خانه را بشناسد و گاهي مانند آن‌ها استرس‌هاي زندگي بعد از ازدواج را به دوش بكشد. آن‌ها دوست ندارند تنها فكر كنند، تنها تلاش كنند، تنها نگران باشند و تنها عمل كنند. مردهاي امروز به‌دنبال همسري هستند كه در تمامي اين لحظه‌ها كنارشان باشد و اين مشكلات را مشكلات خودش بداند، نه اين‌كه اگر كاري براي حل كردن‌شان مي‌كند آن‌را يك لطف تلقي كند.

بايد با فاميل و دوستان همسرتان دوست باشيد

جدا شدن از زندگي مجردي در سال‌هاي بعد از ازدواج سخت‌ترين اتفاقي است كه مي‌تواند براي يك مرد  بيفتد. مردها از تنهايي بعد از ازدواج مي‌ترسند. آن‌ها دوست دارند روابط قبلي‌شان را اين‌بار در كنار همسرشان تجربه كنند. رابطه با خانواده و اعضاي فاميل‌شان و همين‌طور دوستاني كه حضورشان براي آن‌ها اهميت دارد. هيچ مردي نمي‌تواند بدگويي عليه دوست يا خانواده‌اش را تحمل كند و تمام عمرش را تنها و تنها با همسرش بگذراند. آن‌ها ترجيح مي‌دهند، با ازدواج خانواده پيشين‌شان بزرگ‌تر شود نه اين‌كه از يك خانواده بيرون بروند و خانواده تازه‌اي را بسازند. اغلب مردها در ارتباط داشتن با آدم‌هاي تازه و شرايط تازه كمي مشكل دارند. آن‌ها دوست دارند، زن‌شان روابط اجتماعي خوبي داشته باشد و آن‌ها را در پيوند زدن به اين اجتماع ياري دهد. گذشته از اين، آن‌ها دوست دارند با ورود همسرشان به خانواده شان، روابط خانوادگي و فاميلي گرم‌تري را هم براي‌شان به همراه بياورد و لاك تنهايي شان را از آن‌ها بگيرد.

بايد ستايش كنيد

دوست داشته شدن حس خوبي به آدم‌ها مي‌دهد. مردها هم از اين قاعده مستثنا نيستند. آن‌ها ترجيح مي‌دهند، وقتي خسته از كار بر مي‌گردند يك لبخند منتظرشان باشد و به‌خاطر اين‌كه زني تا اين حد دوست‌شان دارد به همه فخر بفروشند. خيلي از مردها زندگي خود را با اطرافيان‌شان مقايسه مي‌كنند و تصوير ذهني كه ديگران به آن‌ها منتقل مي‌كنند براي‌شان اهميت زيادي دارد. همين است كه آن‌ها دوست دارند همسري فداكار و پر محبت داشته باشند و اين موضوع را به ديگران هم نشان دهند. مردها دوست دارند همسرشان قدرت و توانايي شان را ستايش كند و به آن‌ها تكيه داشته باشد. آن‌ها از اين‌كه مستقل‌ترين زن جهان هم براي تصميم‌گيري‌هايش با آن‌ها مشورت كند و در مشكلاتش به آن‌ها تكيه كند لذت مي‌برند. 

بايد با منطق باشيد

گرچه خيلي از زن‌ها گمان مي‌كنند با فداكاري تمام و كمال مي‌توانند يك مرد را عاشق خود كنند اما واقعيت اين است كه مرد‌ها ترجيح مي‌دهند، همسرشان عقايد و نظرات خودش را داشته باشد. مردها بيشتر به زنان با اعتماد به نفس توجه مي‌كنند و دوست دارند به جاي خميري كه به آن شكل مي‌دهند، يك زن قدرتمند و منطقي را انتخاب كنند كه دوشادوش‌شان براي ساختن يك زندگي خوب انرژي مي‌گذارد.

بايد پيشرفت كنيد

يك زن هرچه‌قدر هم كه باهوش و زيبا و تحصيل‌كرده باشد، اگر روند پيشرفتش را بعد از ازدواج متوقف كند، نمي‌تواند يك همسر ايده آل باشد. مردها دوست دارند زن‌شان به‌دنبال يادگرفتن چيزهاي جديد باشد و حتي بعد از مادر شدن هم آنقدر با زمانه پيش برود كه بتواند مايه افتخار او و فرزندانش شود. براي مردهاي پرمشغله تنها داشتن يك همسر خانه دار و هنرمند كافي نيست بلكه آن‌ها به‌دنبال زني دنيا ديده مي‌گردند كه موضوعات روز را مي‌شناسد و هيچ وقت دست از يادگرفتن و پيشرفت بر نمي‌دارد.
براي تازه عروس‌ها اين‌كه همسرشان روز به روز عاشق‌تر شود، موضوع بي‌اهميتي نيست. آن‌ها دوست دارند با تك‌تك حرف‌ها و رفتارهاي‌شان يك قدم به همسرشان نزديك‌تر شوند اما هميشه ماجرا اين‌طور پيش نمي‌رود. گاهي هر قدم رو به جلوي زن، مرد را ده‌ها قدم به عقب مي‌راند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: