یار زندگی خود را در مقابل چشمانتان ظاهر کنید

باز نشر از پرتال مردمان

http://www.mardoman.net/

جذب یار زندگی

به دنبال آن فرد ایدآل هستید که زندگیتان را با او تقسیم کنید؟ برای اکثر ما پیدا کردن آن یار ایدآل چندان آسان نیست چون اهمیت مشخص کردن اینکه چه کسی واقعاً شاد و خوشبختمان می‌کند را یاد نگرفته‌ایم. وقتی خواسته‌هایمان از فرد ایدآل پرابهام باشد، برای دنیا سخت و غیرممکن خواهد شد او را جلوی رویتان قرار دهد.

اشتباهات

نمونه‌ای از یک پیام مبهم – از همسایه‌تان می‌خواهید یک بلوز آبی برایتان بخرد. به او نمی‌گویید چه سایزی، چه جنسی یا چه نوع رنگ آبی باشد. او با یک تاپ آبی نفتی دوگره پولی‌استری از خرید برمی‌گردد. این اصلاً آن چیزی که در ذهن شما بود نیست. برای خودتان یک بلوز آبی کمرنگ ابریشمی در ذهن داشتید؟ تنها نکته خوب انتخاب بلوز او این است که آن را می‌پوشد. همسایه‌تان تصور می‌کرده است که منظورتان این بوده که بلوزی بخرد که آن را پرو کرده و به تن او بیاید. و نمی‌توانید او را به خاطر سوءتفاهم ایجاد شده مقصر بدانید چون نظرتان را برای او خوب مشخص نکرده بودید.

همین مشکل می‌تواند در جذب افراد هم برایتان پیش آید. اگر در ذهنتان مشخص نکرده باشید که دوست دارید چه نوع آدمی برای خودتان پیدا کنید، باید انتظار این را داشته باشید که مدتی تنها باشید تا آن مه از بین برود یا بدتر شود و آخر کار فقط یک شکست‌خورده باشید. این واقعیت را نادیده نمی‌گیریم که درس‌های زیادی می‌توان از روابط گرفت. اما اینجا به آن نمی‌پردازیم. اگر آماده‌اید که شریک ایدآلتان برای زندگی را جلوی رویتان ظاهر کنید، چند قدم اصلی برای رسیدن به آن برایتان آورده‌ایم.

 1. ارزیابی خود. در حال حاضر در زندگیتان چه می‌کنید؟ چطور به اینجا رسیدید؟ آیا از وضعیت حاضر خود راضی هستید؟ آیا ناراحتید؟
 2. ارزیابی روابط گذشته. چه ویژگی‌های آن افراد شادتان می‌کرد؟ کدام ویژگی‌ها چندان برایتان جالب نبود؟ آیا برای یک رابطه جدید و همه مسائل آن آمادگی دارید؟
 3. مشخص کردن نیازها. دلایل شخصی خودتان را برای پیدا کردن یار زندگی مشخص کنید. آیا چون تنها هستید؟ آیا به دنبال آزادی مالی هستید؟ آیا نیاز به حمایت احساسی دارید؟ هیچ دلیلی دلیل اشتباه به شمار نمی‌رود، فقط باید بدانید که از کجا آمده‌اید تا بتوانید نیازهایتان را درک کنید.
 4. درک اینکه آزادی را نمی‌توان زیر پا گذاشت. تا جایی که نخواهید آزادی شخصی فرد مقابل را زیر پا بگذارید، می‌توانید در رابطه موفق باشید. تمرکزتان را معطوف «شخصیت ایدآل» کنید.
 5. علاقه‌، علاقه‌ می‌آورد. همه خصوصیات و ویژگی هایی که در فردمقابلتان انتظار دارید را در نظر بگیرید (مهربانی، سخاوت، ثروت، صداقت و از این قبیل). آیا خودتان این ویژگی‌ها را دارید؟ وقتی خصوصیاتی که دوست دارید در طرف مقابل ببینیم را در خودمان ایجاد کنید، احتمال اینکه افرادی با همان ویژگی‌ها را به سمت خود جذب کنید زیاد خواهد شد.
 6. تهیه لیست. علایقتان را روی یک کاغذ بنویسید. ویژگی‌های موردعلاقه‌تان را انتخاب کنید: قد، وزن، رنگ چشم، مو، و از این قبیل. اگر ویژگی‌های ظاهری را برای خودتان مشخص نکنید، دیگر نباید به ظاهر کسی که جلوی رویتان قرار می‌گیرد توجه کنید. فقط به یاد داشته باشید، هر دری را که باز می‌گذارید، دعوت شانس است. تا چه اندازه ماجراجو هستید؟ آیا می‌خواهید ازدواج کنید؟ یا فقط دنبال دوستی هستید که با او وقت بگذرانید؟ مشخص کردن این چیزها، ابهامات را از بین می‌برد و جزئیات اهمیت زیادی دارند.
 7. دعا کردن. بعد از تمام شدن لیست، از ته قلب از خدا بخواهید که فرد موردنظر را جلوی رویتان قرار دهد.
 8. مطرح کردن درخواست با دنیا. دنیا درخواست شما را دریافت کرده است. اطمینان داشته باشید که همه چیز خیلی عالی پیش خواهد رفت. شک کردن به این، پیام‌های متناقض برای دنیا می‌فرستد که می‌گوید که شما برای برآورده شدن نیازهایتان آمادگی ندارید. این کار فقط موانعی بر سر راهتان برای پیدا کردن یار ایدآل ایجاد می‌کند.
 9. وارد عمل شدن. از غریزه‌تان دنباله‌روی کنید. این خیلی مهم است پس خوب گوش دهید. تصور نکنید می‌توانید در خانه جلوی کامپیوتر یا تلویزیون بنشینید و روزگار فرد ایدآلتان را پشت در خانه‌تان می‌آورد. اینکه در این فرایند فعال باشید، به نتیجه رسیدن را سریعتر می‌کند. اگر وقتی که گرسنه‌تان نیست یکدفعه احساس کردید که دوست دارید به سوپرمارکت بروید، حتما! بروید. ممکن است یار زندگی شما در آن لحظه در سوپرمارکت مشغول خرید باشد. هیچوقت نمی‌دانید چه کسی در کجا منتظر شماست که او را پیدا کنید.

مراقب آنچه که می‌خواهید باشید چون به آن می‌رسید! اگر واقعاً یک آدم پولدار نمی‌خواهید آن را در لیستتان ننویسید مگراینکه برایتان مهم نباشد که یک آدم بی‌پول به تورتان بخورد. درعوض، بخواهید که روزگار یک پولدار سخاوتمند دل‌پاک نصیبتان کند.

1 پاسخ به “یار زندگی خود را در مقابل چشمانتان ظاهر کنید

 1. صلاح 17 نوامبر 2011 در 6:39 ب.ظ.

  جديد ترين اخبار پيرانشهر و تحليلي بر مشكلات مردم در سايت خبري تحليلي تمرچين با آدرس http://www.tamarchin.com
  تمرچین نام روستای مرزی در حومه شهرستان پیرانشهر می باشد که شهرت عمده آن مرهون فداکاریهای فرزندان ایران زمین در طول دوران دفاع مقدس می باشد. جبهه تمرچین و حاج عمران نامی آشنا در ادبیات مقاومت ملت ایران در منطقه شمالغرب می باشد. لذا با تمسک به این آوردگاه مقدس و در راستای جاودانگی این مرز پایداری ،مجموعه اطلاع رسانی خود را بنام و یاد فداکاریهای مدافعین ایران اسلامی و مردم غیور پیرانشهر متبرک می نمائیم .
  – تمرچین در اذهان پیرانشهر با امید و آرزو و مقاومت عجین می باشد. همانگونه که در طول دوران مقاومت و پایداری مدافعین جبهه تمرچین مایه قوت قلب مردم ایران و استان قهرمان و شهر سرافراز پیرانشهر بود هم اینک نیز مردم مستحق خدمت پیرانشهر به نوعی چشم به راه فیوضات این منطقه مبروک می باشند. و اینک ما بنام تمرچین آمده ایم که به پاس آنهمه فداکاری و ارادت به ایران زمین و در راستای احیاء ارادتی بی ریا به آن پایمردیها ، پایدار بمانیم.
  – همانگونه که تمرچین در ادبیات مقاومت نماد پایداری ایران محسوب می گردد اعتقاد داریم هم چنان بعنوان نماد وحدت در تمامی عرصه های اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی در بین تمامی مردم کشور و منطقه و استان و شهر پیرانشهر مستمر خواهد ماند.
  – در عصری که رسانه ها بمثابه سلسله اعصاب پیکرجامعه انسانی بحساب می آیند بنا داریم در آرامش اعصاب جامع مان نقشی مفید داشته باشیم.
  – تمرچین با هدف انعکاس و رویدادهای منطقه بصورت شفاف و بی طرف حضور رسانه ای یافته است.
  – تمرچین متعلق به مردم و برای مردم و از مردم می باشد.
  – تمرچین در چهارچوب قوانین و مقررات جمهوری اسلامی و ارزشهای انقلاب اسلامی فعالیت می نماید.
  – تمرچین وابستگی به گروهی خاص نداشته و لذا تلاش خود را در راستای حفظ استقلال رسانه ای می نماید.
  – حفظ حرمت و کرامت انسانی از آموزه های دینی و اخلاقی می باشد که بدان پایبند بوده و سعی در ارتقاع این فضیله اخلاقی و دینی سعی خودرا معطوف می داریم.
  – بحسب آموزه های دینی و نیز بحکم اخلاق ، انتقاد را جزء ضروریات توسعه و تعالی آحاد دانسته و درک متقابل از انتقاد را از شاخصه های جوامع با فرهنگ و هوشمند می دانیم.
  – اعتقاد داریم که با وحدت و هم دلی و مودت و همراهی بسیاری از امورات جامعه مرتفع خواهد شد لذا از هرگونه تقابل شخصی و حزبی خود را به دور می داریم.
  – تفاوتها با اختلافات فرق دارد . پس با تعمق و تعقل در تفاوتها ، از اختلافات فاصله خواهیم گرفت.
  – تمرچین معتقد به وحدت و همبستگی و صلح و دوستی و آشتی ملی منطقه ای بوده و اعتقاد عمیق به اشتراک و درصدد زدودن اختلافات می باشد.
  – با درک عمیق از مسئولیت سنگین مدیریت جامعه و تنگناها و محدودیتها و مشکلات مبتلا به ، تلاش وافر در راستای هم افزایی اجتماعی و رفع موانع جزء منشور اخلاقی ما می باشد.
  – مرز تمرچین دروازه تردد فرهنگ و اقتصاد می باشد . پس باید دروازه بانی امین برای فرهنگ و تمدن ایران اسلامی باشیم.
  – تمرچین تلاش می نماید استعدادها و قابلیتها و ظرفیتها پیرانشهر را متناسب با انتظار مردم و مسئولین به ظهور برساند.
  – زمینه سازی فعالیت سالم اقتصادی از مجاری قانونی و هم چنین جذب سرمایه گذاری مفید در راستای توسعه متوازن منطقه پیرانشهر.
  – هم افزایی روحیه فرهنگ مشارکت عمومی با پدیده فرهنگ توسعه پایدار.
  – ایجاد فضای سالم همزیستی مسالمت آمیز با میهمانان اقتصادی از تمامی نقاط ایران توام با احترام متقابل.
  – تمرچین متعلق به همه کسانی می باشد که تعلق خاطر گذشته و دغدغه ماندگاری آینده را دارند.
  – جمعی از متعهدین به توسعه و ماندگاری پیرانشهر با اتکا به خداوند متعال و متکی به خرد جمعی ، اقدام به راه اندازی سایت پیرانشهر با نام رسانه ای (Tamarchin.com) نموده ایم. باشد که بتوانیم سهمی اندک در پویایی و نشاط و توسعه و فرهنگ این منطقه مستعد باشیم.
  هیئت تحریریه سایت خبری – تحلیلی تمرچین
  ايميل info@tamarchin.com

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: