مشکلات و کمبودهای لاین

 

منبع: رویدادها و توانمندیهای هزارمسجد– توسط ابراهیم ضیایی لاین

روستای لاین نو مرکز دهستان هزارمسجد ، یکی از روستاهای بزرگ و هدف گردشگری شهرستان کلات می باشد. و با وجود داشتن امکانات ، توانمندیها و استعدادهای متعدد در زمینه های مختلف علمی ، ادبی ،فرهنگی ، هنری، گردشگری ، اقتصادی ، کشاورزی و … هنوز از وجود مشکلات و کمبودهای متعددی رنج می برد که انگار از دید مسولین پنهان مانده و باید به آنان یادآوری گردد تا فراموش نشوند. در ادامه برخی از مشکلات و کمبودهای موجود را به قصد یادآوری ، پیگیری و حل مشکلات بیان می کنیم ، باشد که مورد توجه و پیگیری مسولین محترم شهرستان قرار گیرد. 

* اوضاع نابسامان نانوایی های لاین نو ، داد مردم را درآورده است. از مجموع 7 نانوایی ماشینی و سنتی موجود در لاین نو ، یکی از نانوایی ها چند ماهی است که تعطیل شده و کسی نیز پیگیر علت تعطیلی آن نمی باشد. و بقیه نانوایی ها که بعد از آزاد شدن آرد و اجرای یارانه ها ، انتظار می رفت کیفیت شان را بهبود بخشند ، نه تنها کیفیت نان را بهبود نبخشیدند ، بلکه از کمیت و مقدار پخت خود نیز کم نمودند. برخی از نانوایی ها نیز نان های بیات و مانده را ، روز بعد هم به فروش می رسانند. امیدواریم مسولین مربوطه در شهرستان این مشکل را پیگیری و حل نمایند.

* یکی دیگر از مشکلات منطقه لاین نو، عدم دریافت مناسب شبکه های سیما ست. چند ماهی است که شبکه سه سیما صوت می کشد و هر کس بخواهد شبکه سه را تماشا کند باید صدای ناهنجار صوت کشیدن آن را نیز تحمل نماید. ضمن اینکه شبکه سه ،شبکه جوانان است و بیشتر برنامه های جذاب ، جوان پسند، ورزشی و سرگرمی در این شبکه قرار دارند. و دریافت نامناسب و نامطلوب این شبکه ، باعث ناراحتی مردم ،بویژه جوانان منطقه گردیده است. همچنین کیفیت صدای شبکه دو نیز در سطح خیلی پایینی قرار دارد و برای تماشای شبکه دو باید صدا را تا آخرین درجه بلند نمود تا بتوان صدای آن را شنید.

چاله های موجود در خیابان لاین ، که هر روز بر تعداد آنها افزوده می شود و آسفالت نامناسب خیابان نیز ، از دیگر مشکلات پیش روی مردم لاین نو می باشد. که هم به وسایل نقلیه و موتوری آسیب می رساند و هم مشکلاتی نیز برای عابران پیاده ایجاد نموده است.

* تنها سالن ورزشی لاین نو به علت عدم پیگیری و نظارت دقیق، در فصل سرما، هنوز رنگ گرما به خود ندیده ، و تنها 2 تیم ورزشی که در آن فعال هستند با حضور گرمشان ، سرمای سالن را تحمل،  و به آن گرما می بخشند . این درحالی است که شهریه این سالن ( که در یک روستا واقع شده  و هیچگونه خدماتی ارائه نمی دهد) همانند سالنهای موجود در شهر کلات دریافت می شود.

کمبود کپسول (سیلندر) گاز و توزیع دیر به دیر آن در منطقه ، از دیگر مشکلات پیش روی اهالی هزارمسجد می باشد، که این مشکل چند ماهی است پس از قطع صادرات گاز از ترکمنستان به ایران بوجود آمده است.     

* پمپ بنزین لاین نو  که از طرحهای چند ساله است و لایینی ها در انتظار و حسرت افتتاح آن به سر می برند. این در حالی است که ساختمان و جایگاه  پمپ بنزین که چند سالی ساخته شده بدون استفاده به حال خود رها شده است . و دریغ از پیگیری مسولان شهرستان در این زمینه.

امیدواریم مسولین محترم شهرستان کلات فکری به حال مشکلات  موجود در لاین نو و دهستان هزارمسجد بکنند و ضمن پیگیری ، تمام تلاش خود را جهت حل مشکلات انجام دهند.  


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: