همه اشتباهاتي كه نمي‌گذارد پولدار شويد!

باز نشر از ماهنامه ی

 

 

 

با عرض پوزش فراوان بابت تاخیر در بروز رسانی مطالب وبلاگ 

بگذاريد خيال‌تان را راحت كنيم، هرچقدر كتاب‌هاي مثبت‌انديشي و جملات و عبارات تاكيدي مثبت در مورد توانگر شدن را به كار ببريد، باز هم نمي‌توانيد به نتيجه‌اي كه دل‌تان مي‌خواهد برسيد. تصور مي‌كنيد ميليونر شدن به همين راحتي است؟ يك جمله را هزار بار تكرار كنيد و بعد دست روي دست بگذاريد تا غول چراغ جادو براي‌تان تندوتند پول بفرستد؟ مثبت‌انديشي و تكرار عبارات تاكيدي مي‌تواند تاثير داشته باشد البته اگر ياد بگيريد اين كارهايي كه مي‌گوييم را حتما انجام دهيد، پس معطل نكنيد. 

برای خواندن متن کامل لطفا به ادامه ی مطلب بروید :


 

طراح باش

قبل از ساخته شدن يك هواپيما، مهندسان و كارشناسان زيادي براي توليد آن دست‌به‌دست هم مي‌دهند تا «جزبه‌جز» آن را به يك هواپيماي غول پيكر تبديل كنند؛ كارهاي دنيا هم با طراحي امكان‌پذير است. فكر كنيد مي‌خواهيد يك ماشين داشته باشيد. بايد براي داشتنش آن را طراحي كنيد مثلا بدنه، موتور، اجزاي داخلي و لاستيك‌ها و… بدون طراحي اوليه ساخت اين ماشين امكان‌پذير نيست. اشتباه اول ما اين است كه براي رسيدن به ثروت هيچ طرحي نداريم و بدون هيچ‌گونه طراحي فقط مي‌خواهيم پولدار شويم. تا چه زماني مي‌خواهيد تنها در رختخواب خود به روياي پو‌لدار شدن فكر كنيد و بعد تازه انتظار داريد كه ثروت به شما رو كند! از همين الان دست به كار شويد و قدم اول را برداريد، به طرحي خوب فكر كنيد و عملي‌اش كنيد! درصورت شكست طرح بعدي را اجرا كنيد؛ اگر نخستين طرح انتخابي شما با موفقيت همراه نبود جاي آن را به طرح بعدي بدهيد و آن‌قدر ادامه دهيد تا طرحي موثر و مفيد بيابيد. وقتي طرحي به شكست منتهي مي‌شود بدانيد كه شكست موقتي به معني ناكامي دائمي نيست. (انسان تا زماني كه خود را شكست خورده نپندارد، شكست خورده نيست)


 

وقتي خودت هم خنده‌ات مي‌گيرد

تا به حال چندبار به آرزوهاي‌تان فكر كرديد؟ عكس‌العمل شما بعد از بيان آرزوي‌تان چه بوده است؟ آيا براي شما هم پيش آمده از كسي بپرسيد آرزويش چيست و پس از گفتن آرزويش بخندد؟ اشتباه شما اينجاست كه خودتان را باور نداريد و از بزرگ فكر كردن مي‌ترسيد يا حتي با خود فكر مي‌كنيد كه غيرممكن است. اگر تخيل و اراده با يكديگر بجنگند، همواره تخيل پيروز مي‌شود. طبيعي است كه براي نخستين‌بار كه تصوير ذهني مي‌سازيد، اراده آن را نمي‌پذيرد اما وقتي تصوير ذهني به اندازه كافي تكرار شد،  هر اندازه هم كه براي اراده ما غيرممكن باشد، تخيل چاره‌اي جز پذيرفتن و عملي كردن آن ندارد.


 

موانع را شوت كن

آدم‌هاي زيادي هستند كه در سمينارهاي موفقيت شركت كرده‌اند و كتاب‌ها و نشريات موفقيت را دنبال مي‌كنند. آن‌ها با به كار گرفتن آن اصول تا مدتي توانسته‌اند موفق باشند و به موفقيت‌هايي هم دست پيدا كنند، اما بعد از مدتي با بروز يك شكست يا مانع همه چيزهايي كه ياد گرفته‌اند را به دست فراموشي مي‌سپارند و حتي مخالف سرسخت مثبت‌انديشي مي‌شوند. تصور كنيد در يك محله پررفت‌وآمد يك فست‌فودي كوچك راه مي‌اندازيد با اين ذهنيت كه چون محله شلوغي را انتخاب كرديد حتما كارتان مي‌گيرد و پس از گذشت يك ماه به نتيجه مطلوب نمي‌رسيد و با ناباوري مي‌مانيد كه چه كنيد؟ با چند نفر از دوستان‌تان مشورت مي‌كنيد و در آخر به اين نتيجه مي‌رسيد كه همه آرزوها و سرمايه خود را رها كنيد و به شغل ديگري دست بزنيد، ولي با خود فكر نمي‌كنيد كه شايد افراد آن محله غذاي خانگي دوست دارند؟ اگر فست‌فود گزينه خوبي نيست پس غذاي خانگي را امتحان كنيد! راه را تغيير دهيد و اجازه ندهيد كه اين مانع شما را دلسرد كند. گرچه موانع ما ممكن است گرد نباشد اما فكر كنيد كه همه موانع مانند يك توپ گرد است و با يك ضربه مي‌توانيد از سر راه‌تان كنار بزنيد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: